Bármilyen panasszal is állunk szemben pl.: derékfájás, hanyagtartás, hátfájás, lúdtalp, csontritkulás, végtagba sugárzó fájdalom vagy zsibbadás, gerincsérv, és más mozgásszervi panaszok. A leghatékonyabb megoldást hosszú távon a gyógytorna adja.
Az izomerő növelésére, az ízületi mozgáshatárok terjedelmének fokozására, az izomgörcsök oldására, továbbá az izomaszimmetria kiküszöbölésére, a mozgáskoordináció javítására, illetve új mozgások tanulása céljából alkalmazzuk.
A gyógytorna rendszeres végzésével számos esetben elkerülhető a műtét és visszanyerheti fájdalommentes életét.
Hogyan zajlik a foglalkozás?
Az első alkalommal a tünetek alapján és egy részletes mozgásszervi vizsgálat után, a gyógytornász felállít egy funkcionális diagnózist. Ennek alapján egy személyre szabott kezelési programot állít össze. A gyakorlatok betanulását követően a páciens rögzíti írásban a feladatokat így naponta elvégezheti otthonában a gyakorlatsort a következő kezelésig.
A kezeléseket általában hetente egyszer kell ismételni, ez később 3 hétre vagy havi egyszeri kontrollra módosulhat a páciens állapotától függően.
Gyermekek esetében korai felismeréssel megelőzhetőek a későbbi betegségek kialakulása, illetve hozzájárul az ideális, harmonikus mozgásfejlődésükhöz.